facebook!
Pasja e-moll 2012

Ksieza

 

 

Ks. Tadeusz Kanthak

 

     Zaraz po autorze to jedna z najważniejszych osób przy tworzeniu Pasji e-moll. Gdyby nie to, że zaufał Wojtkowi i zaoferował swoją pomoc i zaangażowanie przy tworzeniu tego dzieła, to nie powstało by ono nigdy. Pierwszy spektakl został wystawiony w ówczesnej parafii ks.Tadeusza, Parafii NMP Wspomożenie Wiernych w Pile. Od samego początku duchowo wspiera to dzieło.

 

 

Ks. Tomasz Kulka

 

     Osoba odpowiedzialna za 'sprowadzenie' Pasji do Poznania. Ksiądz był opiekunem DA na Winiarach, kiedy padł pomysł wystawienia oratorium w tym mieście. Jego zaangażowanie w organizację spektaklu było ogromne, a dzięki świeżym dostawom kanapek (również) własnoręcznie przez ks. Tomka przygotowanych na próby do późnych godzin nocnych, za jego 'kadencji' udało się zorganizować to przedstawienie aż dwukrotnie.
 

 

Ks. Przemysław Tyblewski

 

     Kolejny opiekun duszpasterstwa akademickiego na Winiarach, który nie wiedząc do końca czym Pasja e-moll faktycznie jest, zaufał autorowi i osobom tworzącym, i oddał całego siebie, aby dopełnić dzieła. Zarażał nas swoim optymizmem i uśmiechem, mówiąc że wszystko da się zrobić i zapewniając nas o tym, że jesteśmy wspaniali :)