facebook!
Pasja e-moll 2012

Poprzednie edycje

    

 

     W 2012 roku spektakl Pasja e-moll będzie wystawiany w Poznaniu już po raz piąty. Ciężko jest zliczyć ile było łącznie wszystkich przedstawień od 2006 roku, ale o ile pamięć nas nie zawodzi, teraz będzie nam dane wystawienie jubileuszowego, już piętnastego spektaklu.

     W latach 2006- 2009 Pasję e-moll mogła oglądać publiczność mieszkająca na terenie diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Miastko, Piła, Słupsk, chętnie gościły u siebie wykonawców spektaklu, a mieszkańcy tych miast licznie brali udział w przedstawieniach, pragnąc przeżyć coś niesamowitego, pozwalającego na chwilę refleksji.

     Od 2009 roku mieszkańcy Poznania i okolic mają możliwość zobaczenia tego przedsięwzięcia, dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Michała Maciołki, z parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki na poznańskich Winiarach.

     W 2010 roku, nauczeni doświadczeniem poprzednich lat, spektakl wystawiliśmy dwukrotnie, aby umożliwić zobaczenie go wszystkim chętnym. Za każdym razem, podczas wystawiania Pasji kościół był wypełniony ludźmi, którzy zechcieli przyjść i przeżyć tę Historię Miłości razem z nami.

     Rok 2011 przyniósł sporo zmian w Pasji e-moll, ponieważ w projekt zaangażowały się rytmiczki z Akademii Muzycznej uświetniając swoim tańcem spektakl. Nowa choreografia, elementy tańca, gra świateł- wszystko to dało możliwośc odkrycia Pasji na nowo, nawet tym widzom, którzy widzieli ja już po raz kolejny.

     Osoby angażujące się w realizację przedstawienia to głównie studenci należący do Duszpasterstwa Akademickiego przy parafii św. Stanisława Kostki w Poznaniu, jak i osoby pracujące, które niegdyś były z nim związane.

     Należy nadmienić, że wystawienie Pasji e-moll nie byłoby możliwe bez licznej pomocy osób z zewnątrz, które wspierały nas zarówno duchowo jak i materialnie, za co bardzo dziękujemy.